Snabb levering: 3-5 dagar
Fri frakt till paketbutik för köp över 899 SEK
Vi stöder "Plant et Træ"

AYA&IDA Vattenflaska

Termo vattenflaska - 500 ml - Mörkgrå

AYA&IDA

AOI-59218


AYA&IDA vattenflaska

Denna dricksflaska i rostfritt stål är från danska AYA&IDA.

Den är i rent rostfritt stål Mörkgrå.

Flaskan har en termoeffekt och kan hålla dina drycker kalla i 24 timmar och varma i 12 timmar.

Och flaskan kondenserar inte - varken inuti eller utanpå.

Använd den för kallt vatten, saft, kaffe eller te när du är på språng.

Flaskan är tillverkad i livsmedelsgodkänt rostfritt stål - 18/8 och har även rostfritt stål i locket, vilket gör att dina drycker endast kommer i kontakt med rostfritt stål.

Du behöver därför inte oroa dig för BPA, hormonstörande ämnen eller andra skadliga kemikalier.

Locket har en silikonpackning som säkerställer att flaskan är helt tät.

Flaskan passar perfekt i en mugghållare.

Flaskan rymmer 500 ml. - och tar inte mycket plats trots att den har termoeffekt.

Flaskan mäter 23,5 cm i höjd och 6,7 cm i diameter. Öppningen mäter 3,6 cm.

Vikt: 290 gr.

Flaskan är inte lämplig för en tur i diskmaskinen, eftersom detta kan förstöra termoeffekten samt själva beläggningen och locket. Därför rekommenderas det att den diskas för hand, till exempel med en flaskborste, som du för övrigt kan hitta här.

Observera att flaskan inte är 100% plastfri. Det finns en liten mängd plast inuti själva locket, men plasten är täckt med rostfritt stål, så dina drycker kommer inte i kontakt med plasten.


353,00 SEK

Visa produkten
Slutsåld
Termos vattenflaska - 500 ml - Powder Blue

Termos vattenflaska - 500 ml - Powder Blue

AYA&IDA

AOI-59997


AYA&IDA vattenflaska

Denna vattenflaska i rostfritt stål är från danska AYA&IDA.

Den har ren rostfritt stål Powder Blue

Vattenflaskan har termoeffekt och kan hålla dina drycker kalla i 24 timmar och varma i 12 timmar.

Och vattenflaskan kondenserar inte - varken inuti eller utanpå.

Använd den för kallt vatten, saft, kaffe eller te när du är på språng.

Vattenflaskan är tillverkad i livsmedelsgodkänt rostfritt stål - 18/8 och har också rostfritt stål i locket, vilket gör att dina drycker endast kommer i kontakt med rostfritt stål.

Du behöver därför inte oroa dig för BPA, hormonstörande ämnen eller annan skadlig kemi.

Lockets silikonpackning säkerställer att vattenflaskan är helt tät.

Vattenflaskan passar perfekt i en mugghållare.

Flaskan rymmer 500 ml. - och tar inte mycket plats trots dess termoeffekt.

Vattenflaskan mäter 23,5 cm i höjd och 6,7 cm i diameter. Öppningen mäter 3,6 cm.

Vikt: 290 gr.

Vattenflaskan är inte lämplig för diskmaskin, då detta kan förstöra den termiska effekten samt själva beläggningen och locket. Det rekommenderas därför att den diskas för hand, exempelvis med en flaskborste som du för övrigt kan hitta här.

Observera att vattenflaskan inte är 100% plastfri. Det finns en liten mängd plast inne i själva locket, men plasten är belagd med rostfritt stål, så dina drycker kommer inte i kontakt med plasten.


353,00 SEK

Visa produkten

Termo vattenflaska - 500 ml - Winter White

AYA&IDA

AOI-59980


AYA&IDA vattenflaska

Denna vattenflaska i rostfritt stål är från danska AYA&IDA.

Den är i rent rostfritt stål Winter White

Vattenflaskan har termoeffekt och kan hålla dina drycker kalla i 24 timmar och varma i 12 timmar.

Och vattenflaskan kondenserar inte - varken inuti eller utanpå.

Använd den till kallt vatten, saft, kaffe eller te när du är på språng.

Vattenflaskan är producerad i livsmedelsgodkänt rostfritt stål - 18/8 och har även rostfritt stål i locket, vilket gör att dina drycker endast kommer i kontakt med rostfritt stål.

Du behöver därför inte oroa dig för BPA, hormonstörande ämnen eller annan skadlig kemi.

Lockets silikonpackning säkerställer att vattenflaskan är helt tät.

Vattenflaskan passar perfekt i en mugghållare.

Flaskan rymmer 500 ml - och tar inte mycket plats trots att den har termoeffekt.

Vattenflaskan mäter 23,5 cm i höjd och 6,7 cm i diameter. Öppningen mäter 3,6 cm.

Vikt: 290 gr.

Vattenflaskan är inte lämplig för diskmaskin, eftersom detta kan skada den termiska effekten samt själva beläggningen och locket. Därför rekommenderas handdisk, exempelvis med en flaskborste som du för övrigt kan hitta här.

Observera att vattenflaskan inte är 100% plastfri. Det finns en liten mängd plast inuti själva locket, men plasten är täckt med rostfritt stål, så dina drycker kommer inte i kontakt med plasten.


353,00 SEK

Visa produkten

Termosflaska - 750 ml - Driftwood

AYA&IDA

AOI-31305


Denna termosflaska i rostfritt stål är från danska AYA&IDA.

Färgen är Driftwood

Flaskan har termoeffekt och kan hålla dina drycker kalla i 24 timmar och varma i 12 timmar.

Och flaskan kondenserar inte - varken inuti eller utanpå.

Använd den för kallt vatten, saft, kaffe eller te när du är på språng.

Flaskan är tillverkad i livsmedelsgodkänt rostfritt stål - 18/8 och har även rostfritt stål i locket, vilket innebär att dina drycker enbart kommer i kontakt med rostfritt stål.

Du behöver därför inte oroa dig för BPA, hormonstörande ämnen eller annan skadlig kemi.

Lockets silikonpackning säkerställer att flaskan är helt tät. Dessutom har locket en silkonring utvändigt, som gör det lättare att få grepp om locket.

Färgen är pulverlackerad. Det ger ett strävt utseende och en mer hållbar färg.

Flaskan rymmer 750 ml. - och tar inte mycket plats trots termoeffekten.

Flaskan mäter 28,5 cm. i höjd och 7 cm. i diameter. Öppningen mäter 3,6 cm.

Vikt: 360 gr.

Flaskan är inte lämplig för diskmaskin, eftersom detta kan skada den termiska kapaciteten samt själva beläggningen och locket. Därför rekommenderas det att den diskas för hand exempelvis med en flaskborste, som du för övrigt kan hitta här.

Observera att flaskan inte är 100 % plastfri. Det finns en liten mängd plast inne i själva locket, men plasten är täckt med rostfritt stål, så dina drycker kommer inte i kontakt med plasten.


368,00 SEK

Visa produkten

Termo dricksflaska - 750 ml - Lavendel

AYA&IDA

AOI-59386


Denna termo dricksflaska i rostfritt stål är från danska AYA&IDA.

Färgen är Lavendel

Dricksflaskan har termoeffekt och kan hålla dina drycker kalla i 24 timmar och varma i 12 timmar.

Och dricksflaskan kondenserar inte - varken inuti eller utanpå.

Så använd den för kallt vatten, saft, kaffe eller te när du är på språng.

Dricksflaskan är tillverkad i livsmedelsgodkänt rostfritt stål - 18/8 och har också rostfritt stål i locket, vilket gör att dina drycker endast kommer i kontakt med rostfritt stål.

Du behöver därför inte oroa dig för BPA, hormonstörande ämnen eller annan skadlig kemi.

Lockets silikonpackning säkerställer att dricksflaskan är helt tät. Dessutom har locket en silikonring utvändigt, vilket gör det enklare att få grepp om locket.

Färgen är pulverlackerad. Det ger ett rått utseende och en mer hållbar färg.

Dricksflaskan kan rymma 750 ml. - och tar inte mycket plats trots att den har termoeffekt.

Dricksflaskan mäter 28,5 cm i höjd och 7 cm i diameter. Öppningen mäter 3,6 cm.

Vikt: 360 gr.

Dricksflaskan är inte lämplig för diskmaskin, eftersom detta kan skada den termiska kapaciteten samt själva beläggningen och locket. Därför rekommenderas det att den diskas för hand, exempelvis med en flaskborste, som du för övrigt kan hitta här.

Observera att dricksflaskan inte är 100% plastfri. Det finns en liten mängd plast inuti själva locket, men plasten är klädd med rostfritt stål, så dina drycker kommer inte i kontakt med plasten.


368,00 SEK

Visa produkten

Termosflaska i rostfritt stål - 750 ml - Dusty Brown

AYA&IDA

AOI-30433


Hållbar och elegant finish
Färgen "Dusty Brown" är pulverlackerad direkt på flaskan. Det ger inte bara ett snyggt, matt och greppvänligt utseende, utan gör även ytan betydligt mer tålig för vardagens användning. Locket är utrustat med en praktisk silikonring som säkerställer ett bra grepp när flaskan ska öppnas och stängas.

Underhåll och tips
För att bevara isoleringsförmågan och den snygga lackeringen på bästa sätt rekommenderas handdisk med en flaskborste. Tål ej maskindisk.

Specifikationer

  • Kapacitet: 750 ml
  • Material: 18/8 rostfritt stål (Food grade)
  • Mått: H: 28,5 cm, Ø: 7 cm
  • Vikt: 360 g
  • Egenskaper: Läckagefri, kondensfri och 100 % smakneutral.

368,00 SEK

Visa produkten
Slutsåld
Flaskhandtag - handtag för vattenflaskor - Cream Beige

Flaskhandtag - handtag för vattenflaskor - Cream Beige

AYA&IDA

AOI-59447


AYA&IDA handtag för vattenflaska

Detta lilla handtag gör det ännu lättare att ta med din AYA&IDA vattenflaska på resan.

Med det kan du enkelt göra din flaska mobil även om du inte har en väska med dig.

Det är gjort av silikon och passar alla flaskor från AYA&IDA.

Denna är i färgen Cream Beige.


76,00 SEK

Visa produkten

Bottle Handle - handtag till dryckesflaskor - Soft Rose

AYA&IDA

AOI-59478


AYA&IDA handtag till dryckesflaska

Detta lilla handtag gör det ännu lättare att ta med din AYA&IDA dryckesflaska på utflykten.

Med det kan du enkelt göra din flaska mobil även om du inte har en väska med.

Den är gjord av silikon och passar till alla flaskor från AYA&IDA.

Denna är färgen Soft Rose.


76,00 SEK

Visa produkten

Bottle Handle - handtag för vattenflaskor - Dark Grey

AYA&IDA

AOI-59485


AYA&IDA handtag för dricksflaska


Detta lilla handtag gör det ännu lättare att ta med din AYA&IDA dricksflaska på resan.

Med det kan du enkelt göra din flaska mobil även om du inte har en väska med dig.

Det är gjort av silikon och passar till alla flaskor från AYA&IDA.

Den här är färgen Dark Grey.


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Cream Beige

AYA&IDA

AOI-31077


LocktillAYA&IDA dricksflaskor

Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Få ett nytt utseende på din flaska med dessa härliga extra lock.

Detta lock är i färgen beige - samma färg som locket som kommer med dricksflaskan i färgen Cream Beige.



Locket passar alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Locket är tillverkat i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglat med silikon.
  • Dina drycker är därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten
Slutsåld
Lock till AYAIDA vattenflaskor - Cool Grey

Lock till AYAIDA vattenflaskor - Cool Grey

AYA&IDA

AOI-31138


LocktillAYA&IDA vattenflaskor


Extra lock till din AYA&IDA vattenflaska. Få ett annat utseende på din flaska med dessa underbara extra lock.Detta lock är i färgen grå - samma färg som locketkommer med vattenflaskan i färgen Cool Grey.
Locken passar alla AYA&IDA vattenflaskor oavsett storlek.


  • Locket är tillverkat i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglat med silikon.
  • Dina drycker är därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (livsmedelskontaktstestning).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Tropical Green

AYA&IDA

AOI-31114


LocktillAYA&IDA dricksflaskor


Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Ge din flaska ett annat utseende med dessa härliga extra lock. Detta lock är i färgen Tropical Green
Locken passar till alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Locken är tillverkade i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglade med silikon.
  • Dina drycker kommer därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten
Slutsåld
Lock till AYAIDA dricksflaskor - Ash Rose

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Ash Rose

AYA&IDA

AOI-31428


Lock till AYA&IDA dricksflaskor


Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Ge din flaska ett annat utseende med dessa underbara extra lock. Detta lock är i färgen Ash Rose
Lock passar till alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Locket är tillverkat i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglat med silikon.
  • Dina drycker är därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA drickflaskor - Matte Black

AYA&IDA

AOI-31091


LocktillAYA&IDA drickflaskor

Extra lock till din AYA&IDA drickflaska. Ge din flaska ett annat utseende med dessa härliga extra lock.

Detta lock är svart - samma färg som locket som kommer med drickflaskan i färgen Matte Black.



Lock passar alla AYA&IDA drickflaskor oavsett storlek.

  • Locket är tillverkat i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglat med silikon.
  • Dina drycker kommer därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Mintgrön

AYA&IDA

AOI-31084


Lock till AYA&IDA dricksflaskor

Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Få ett annat look på din flaska med dessa härliga extra lock.

Detta lock är i färgen mintgrön - samma färg som locket som följer med dricksflaskan i färgen Mint Green.



Locken passar till alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Locket är tillverkat i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglat med silikon.
  • Dina drycker är därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Soft Rose

AYA&IDA

AOI-31053


Lock till AYA&IDA dricksflaskor

Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Ge din flaska ett annat utseende med dessa vackra extra lock.

Detta lock är i färgen rosa - samma färg som locket som kommer med dricksflaskan i färgenSoft Rose.

Locken passar alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Locket är tillverkat i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglat med silikon.
  • Dina drycker är därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Wild Blackberry

AYA&IDA

AOI-31060


LocktillAYA&IDA dricksflaskor

Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Få ett annat utseende på din flaska med dessa härliga extra lock.

Detta lock är i färgen mörklila - samma färg som locketsom kommer med dricksflaskan i färgenWild Blackberry.

Locken passar alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Locken är tillverkad i rostfritt stål 18/8 i botten och förseglad med silikon.
  • Dina drycker är därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (food contact grade testing).
  • AYA&IDAs produkter är bra för både dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten

Lock till AYAIDA dricksflaskor - Driftwood

AYA&IDA

AOI-31411


Lock till AYA&IDA dricksflaskor


Extra lock till din AYA&IDA dricksflaska. Ge din flaska en ny look med dessa underbara extra lock. Detta lock är i färgen Driftwood
Lockets passar till alla AYA&IDA dricksflaskor oavsett storlek.

  • Lockets undersida är tillverkat av rostfritt stål 18/8 och förseglat med silikon.
  • Dina drycker kommer därför INTE i kontakt med plast, så du behöver aldrig oroa dig för BPA, kemikalier eller hormonstörande ämnen.
  • Varje produkt är laboratoriecertifierad för att uppfylla eller överträffa LFGB (matkontaktkvalitetstest).
  • AYA&IDAs produkter är hälsosamma både för dig och vår planet!


76,00 SEK

Visa produkten